Studies on Hysteria (2012)

Proszę, jak niewiele potrzeba, by opowiedzieć zrozumiałą dla wszystkich historię paranoicznego lęku przed tym, co odmienne, nieznane, grożące w status quo.


W "Study of Hysteria" mamy idylliczną wspólnotę, w której harmonia utrzymywana jest tylko i wyłącznie dlatego, że jest mieszkańcy odcięci są od wszelkich impulsów napędzających zmianę. Nawet Adam, lokalny listonosz żyje w niewiedzy, dlaczego jest inny. Podobnie inni nie wiedzą, dlaczego on jest odmieńcem, ale patrzą na niego krzywo. I wtedy pojawiają się one - spodnie. Spirala lęku, obsesji rozkręca się, by doprowadzić do jedynego możliwego rozwiązania - wspólnota niczym żywy organizm, rozpoczyna reakcję immunologiczną, której celem jest usunięcie obcego zagrożenia.

A teraz, podmieńmy spodnie na "ideologię gender" i będziemy mieli doskonałą ilustrację histerii biskupów, którzy boją się utracić status quo, nie rozumiejąc nawet, czego tak naprawdę się boją.

Ocena: 6

Ps. Warto doczekać do końca napisów.

Komentarze

  1. Oj, tak, to były czasy, kiedy człowiek był gotowy umrzeć za parę dżinsów. :)

    Doczekałam do samego końca - he, he, typowe zachowanie klechów. Dodam, że tego określenia uzywam tylko w stosunku do głupich przedstawicieli tego fachu.

    Wesołej choinki życzę. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja choinka na pewno jest wesoła, bo sztuczna, więc nie czeka jej śmierć :)

      Usuń
  2. Moja choinka też jest wesoła, mimo, że prawdziwa. A jak pachnie! Ona wie, że tak czy siak, wszystko na tej Ziemi ma swój koniec i cieszy się, że przed zejściem z tego świata ucieszy mnie choć na chwilę. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Choinka epikurejska jednym słowem :)

      Usuń
    2. Ano, i choinka musi sobie jakoś radzić na tym świecie. :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Chętnie czytane

Whiplash (2014)

The Revenant (2015)

En kort en lang (2001)

Dheepan (2015)